Nejnavštěvovanějšími letními scénami a open-air festivaly byly letos v Česku Letní shakespearovské slavnosti – dále jen LSS (88 tis.), Otáčivé hlediště Jihočeského divadla v Českém Krumlově (55 tis.) a koncert Guns N’ Roses na výstavišti v pražských Letňanech (50 tis.). Orientační pořadí jsme sestavili na základě vlastních dat ze vstupenkového systému Colosseum, údajů pořadatelů a odhadů z médií.

Venkovní letní scénou, na kterou se v letošním létě prodalo nejvíce vstupenek, bylo krumlovské Otáčivé hlediště s 55 tisíci prodaných vstupenek. Nejnavštěvovanější hudební festival byl pravděpodobně Colors of Ostrava (odhad médií 43 – 46 tisíc).

„Letní scény a festivaly jsou v Česku z hlediska prodeje vstupenek dlouhodobě na vzestupu,“ komentuje letošní data Petr Novotný, obchodní ředitel společnosti Perfect System. „Odhadujeme, že celková návštěvnost vzrostla oproti loňskému létu asi o 5 %. Pozitivním faktorem bylo také pěkné počasí. Například jak Otáčivé hlediště, tak LSS rušily letos jen dvě představení, což bylo méně v porovnání s rokem 2016, a také třeba Colors of Ostrava letos neproběhly na blátě, “ dodal Petr Novotný.

TOP letní scény a festivaly
LSS 88 tis. zdroj: pořadatel
Otáčivé hlediště JD v ČK 55 tis. zdroj: Colosseum
Guns N’ Roses 50 tis. odhad z médií
Colors of Ostrava 43 – 46 tis. odhad z médií
Votvírák, Beats for Love 40 tis. odhad z médií
Nejnavštěvovanější venkovní letní scéna
Otáčivé hlediště JD v ČK 55 tis. zdroj: Colosseum
Další velké letní scény a open-air festivaly 2017 (s odhadem prodeje vstupenek nad 15 tis.):
  • Aerodrome
  • Letní Letná
  • Rock for People
  • Masters of Rock
  • Robbie Williams
  • Metronom

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte!